Reklamy SEM

Nezabíjejte Billa!!!

17. června 2008 v 8:42 | (Marky) |  Tokio hotel B,T,G,G (vše ostatní)
Velký Bill
Bill Kaulitz uznává: "Již jsem si naplánoval vlastní pohřeb." Teď se chystá dobýt Ameriku.
Nezabíjejte Billa!
Bill Kaulitz, zpěvák kapely Tokio Hotel, prochází těžkými chvílemi. Začínalo to operací (Bill uznává: "Naplánoval jsem si pohřeb."), bál se ztráty fanoušků ("Doufám, že se na mě nezlobí"), teď Amerika ("Na začátku nás nikdo neznal"). Teď je zdraví, díky bohu, a chystá se znova dobýt svět!
"Nejděsivější chvíle byly v noci před operací," odhaluje Bill v interview ne tak dávno daném. "Sledoval jsem horor, nepamatuji si jméno, a během filmu měl chlap operaci a musel mít anestézii. Problém byl, že sice ho dali uspat, ale i přes to všechno cítil, ale nemohl to říct doktorům. Po sledování filmu jsem si pomyslel, co kdyby se mi tohle stalo taky a uvědomil jsem si, že musím hlavně projít dobře anestézií a nebát se ničeho jiného kolem. To bylo šílené."
Pár týdnů po operaci šel Bill opět do středu dění - interview a jeho hlas zní stejně, bz nějaké obavy o kapely existenci. První show po Billově operaci byla v New Jersey. "Hráli jsme tři písně a bylo tam tolik fanoušků," dodává Bill. Potom vystupovali taky v Kanadě a ještě v USA, kde se chystají pokračovat v dobývání světa.
Láska a porozumění
Bill Kaulitz se narodil před 18 lety. Už jako dítě miloval zpívání se svým dvojčetem Tomem. Tihle dva se zúčastnili TV show a tak se dostali do hudebního showbyznysu. Během let potkali Gustava a Georga a společně vytvořili kapelu Devilish. Potom co je německý producent objevil, kapela si změnila jméno na Tokio Hotel. Od začátku měla kapela úspěch se svým německým albem a teď je tomu i s anglickým. Tokio Hotel začínali přes Evropu a i Izrael měl nezapomenutelnou show.
Bille, jaké to je hrát v kapele se svým bratrem?
Bill: Je to naprosto normální. Tom a já spolu vyrážíme a máme stejné přátele. Když jsem začal zpívat, tak jsem si uvědomil, že k sobě někoho potřebuju a měl jsem jeho.
Tom: Potřeboval mě.
Vypadá to, jako když Tokio Hotel úspěch byl jasný. Jenom měli menší problém. "Měl jsem problémy s mým hlasem a uvědomil jsem si, že když nepůjdu na operaci, nebudu už moci zpívat," vysvětluje Bill. "Když mi řekli, že nesmím nic po čtyři týdny dělat, bylo to pro mě zdrcující, ale věděl jsem, že to musí být." Operace šla dobře, ale rehabilitace nebyla snadná. Bill nesměl naprosto mluvit, nesměl poslouchat písně a strávil většinu času u TV a psaním písní. "Taky se bojím o fanoušky," řekl.
Jak si zvládal reakce fanoušků?
Bill: Jejich reakce byla skvělá. Když jsem procházel operací, doufal jsem, že se na mě nikdo nenaštve, kvůli zrušeným koncertům, ale fanoušci mě překvapili. Dali mi jasně najevo že se o mě bojí a nenechají mě ve štychu. Dostal jsem hodně dárků, nějaké byly divné a nějaké míň divné. Ale abych byl upřímný, tak jsem je ani všechny neviděl, protože jich bylo moc."
Jaké to je zpívat znova na podiu?
Bill: Opravdu jsem si přál vrátit se na podiu a vidět znova mé publikum. Chtěl jsem si dokázat, že můžu na podium s mikrofonem v ruce a zpívat úspěšně. Chtěl jsem se vrátit na show a udělat fanoušky šťastnými. Je mi líto zklamaných fanoušků, když se koncerty zrušili.
Angličtina je těžký jazyk
V interview minulý měsíc pro německý Vanity Fair, Bill řekl, že se opravdu bál operace a dokonce si představoval vlastní pohřeb. Ale nyní jsou tyhle myšlenky pryč. Teď, po dobývání Evropy, zkouší zbytek světa. Na začátku minulého měsíce kapela udělala propagační turné po USA kvůli jejich anglickému albu Scream, které se dostalo na 39.místo v prodeji. Zdá se, že kapela má stejně tak moc fanoušků v USA a těšila se na show v NY: "Je to úžasné město a chceme se tam vrátit," říkají členi kapely. Mezitím dostali otázku k jejich cílu a jejich odpověď nebyla překvapivá. "Jedním z našich cílů je mít víc fanoušků," říká Bill. "Dorazili jsme do města a nikdo nás nepoznal, ale potom jsme tu měli show a bylo víc fanoušků. Například jsme hráli v Kanadě a byla to zábava tam vidět fanoušky. Našim největším snem je být kapelou, která to v USA zvládne a vyrostla vlastně na poslouchání kapel jako Green Day a Metallica.
Jaká věc vás nejvíc otravuje na slávě?
Bill: Nesnáším paparazzi.
Tom: Když nás otravují na dovolené.
Bill: V Evropě je to opravdu špatné, fotografové jsou hrozní. Naštěstí v Americe nás otravuje míň fotografů.
Kde dostáváte inspirace na vaše písně?
Bill: V hodně věcech. Máme inspirace z věcí, které se nám stali za posledních pár let a taky věcí, které se stali naší rodině a přátelům. Dostáváme taky dopisy od fanoušků, kde mluví o věcech, které se jim stali a dáme to do našich písní.
Aby se to v USA zvládlo, kapela čelila velké bariéře - jazyku. S jejich těžkým německým akcentem není pro ně tohle lehké, naučit se playlist, který obsahuje anglické písně i když předtím na angličtině hodně pracovali. Ale jedna věc se nezměnil - i když píší písně v angličtině, tak je nejdřív napíší v němčině a potom je přeloží. Staré zvyky zůstávají, znáte to.
Otravuje vás jazyková bariéra?
Bill: Ne před tak dlouhou dobou, když jsme byli v USA poprvé, jsme se ocitli u problému s angličtinou. Bylo to hlavně těžké pro interview v TV, ale snažíme se. Byla to opravdu výzva udělat anglické album, protože to bylo poprvé, kdy jsem nahrával písně v angličtině a já jsem perfekcionista. Chtěl jsem znít jako rodilý mluvčí. Jak můžete slyšet na albu, není tomu tak, ale doufám, že se výsledek líbí.
Se vším tím úspěchem, cítíte se stále nohami na zemi?
Georg: Tohle je otázka pro Toma. Ego a jak ho drží na uzdě.
Tom: Většinu času trávím s dívkami, ty mě drží u země.
Bill: Dáváme na sebe pozor. Známe se totiž víc jak sedm let a víme přesně, jak to u každého je a kontrolujeme se navzájem.
Bille, mohl bys nám říct, jak je to s tím make-upem?
Bill: Začalo to v deseti. Šel jsem na párty oblečený jako upír. Opravdu jsem tak vypadal a líbilo se mi to. Každý má vlastní styl. Například, Georg byl v minulosti opravdu ošklivý a nyní je pořád
Georg: Drž hubu.
Žádné boje kluci. Hádáte se jako kapela?
Bill :Yeah, rozhodně. Ale většinu času si rozumíme a kdyžtak jsme na to příliš zaneprázdněni. Jsou tu taky věci, když jsme na turné a hádáme se. Naštěstí se to rychle vyřeší.
Když se člověk na tyhle čtyři podívá, tak to vypadá, že jsou dobří přátele. Když budou takhle tvrdě pokračovat, nebude divu, když dobudou i Měsíc a Mars.
10 věcí, které jste možná o Billu Kaulitzovi nevěděli:
1) nejbližší osobou je mu jeho dvojče Tom a říká mu všechno. Taky je jediný, který slyšel všechny Billovi písně
2) nestráví s fanynkou jednu noc
3) napsal většinu písní na první album Tokio Hotel
4) na světě je alergický jen na dvě věcí: jablka a včelí bodnutí
5) má tetování a piercingy ve svém jazyku a obočí
6) nadaboval charakter Artura v německé verzi "Artur a minimojové"
7) rád sleduje filmy s Angelinou Jolie a Bradem Pittem
8) když nevystupuje a nedělá interview, tak nenosí make-up
9) jeho oblíbený jídlo je schnitzel
10) Bill říká, že Heidi Klum je jeho oblíbená modelka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama