Reklamy SEM

Bill po operaci

19. dubna 2008 v 22:13 | Markéta |  Tokio hotel B,T,G,G (vše ostatní)
!!!Bill podstoupil operaci hlasivek!!!
???Konec Tokio Hotel???
Je to nejhorší noční můra každého zpěváka:stojí na jevišti a najednou mu selže hlas!Tenhle horor se stal pro Billa Kaulitze (18) z Tokio Hotel při koncertu ve francouzském Marseille hořkou skutečností.Bill bojoval, ale nevydal ze sebe ani hlásku-show musela být přerušena!,,Stál jsem na pódiu a najednou jsem ztratil hlas.Nevěděl jsem, co se děje!"prozrazuje frontman kapely.Jeho dvojče Tom dodává:,,Bill stál přede mnou se slzami v očích.Byl totálně na dně!"Pro fanoušky to byl obrovský šok-ale mnohem větší pro Billa samotného.Ihned byl odvezen k lékaři.Diagnóza:cysta na hlasivkách.Brzká operace je víc než nutná a Bill do té doby rozhodně nesmí zpívat!

Bravo:Jak se cítíš?
Bill:Nic moc.Bojím se operace a mám výčitky, že jsem zklamal fanoušky…

Bravo:Co přesně ti je?
Bill:Vyslechl jsem spoustu odborných pojmů…jde ale prostě o zbytnění na hlasivkách.Kvůli cystě se nemohou hlasivky stejnoměrně chvět.Abych mohl znovu zpívat, musí se cysta odstranit.

Bravo:Jak k tomu došlo?Dalo se vytvoření cysty zabránit?
Bill:Prý se to zpěvákům stává.Může to být důsledek neléčeného nachlazení nebo přetížení hlasivek.Taky stres hraje roli.Asi jsem na sebe naložil příliš, jsem perfekcionista a chtěl jsem fanouškům předvést to nejlepší.Ale pořád jsem si na hlas dával pozor.Chodil jsem na hodiny zpěvu kvůli správný technice, před koncertem jsem se rozezpívával, i když mě to vůbec nebaví.Ale něco se může přihodit vždycky…

Bravo:Víš, jak bude operace probíhat?
Bill:Je to pěkně hnusný!V narkóze mi zavedou do pusy jakousi kovovou kolejnici, skalpelem rozříznou sliznici a cystu vyříznou.Je to jemná prácička.Stačí, když lékaři malinko ujede ruka-a můj hlas bude znít jinak…

Bravo:Co kdyby ses nedal operovat?
Bill:Lékaři tvrdí, že potom by byl hlas trvale poškozen-a dokonce bych o něj mohl přijít nadobro.

Bravo:Bojíš se o svůj hlas?
Bill:Samozřejmě.Můj hlas je pro mě VŠECHNO!Bez něj a bez svý hudby bych nebyl tím, kým jsem!

Bravo:Jak dlouho potrvá, než budeš moct zase zpívat?
Bill:Počítám pár týdnů.Deset dní po operaci se nesmí mluvit ani smát, dokonce ani poslouchat hudba, protože by mě to prý svádělo přehrávat si tóny v hlavě, a i to může hlasivky zatěžovat. Pak mě čekají vyšetření a hlasový trénink.

Bravo:Jak reagovali ostatní kluci, když zjistili, že tě hlas neposlouchá?
Bill:Všichni si dělali obrovské starosti.Netušili stejně jako já, jak to bude všechno pokračovat. A všichni společně jsme čekali, co řeknou doktoři.Byli jsme totálně vyklepaní.

Bravo:Kdy se Tokio Hotel vrátí na pódia?
Bill:To dnes bohužel nikdo neví.Dozvíme se to teprve za pár týdnů.Zatím jsme zrušili 16 koncertů.Doufám, že l létě na plánované turné po festivalech budu už zase fit…

Dnes už má Bill operaci zdárně za sebou.Trvala 3/4 hodiny a vedl ji spolehlivý specialista na utajené klinice, aby se zabránilo chaosu mezi fanoušky a Bill měl klid na rekonvalescenci. Tom mu sem přinesl křídovou tabulku, aby mohl komunikovat s okolím.Teď už jen musíme doufat, že Bill úspěšně zvládne také náročnou rehabilitaci.A že jeho hlas bude znít stejně krásně jakodřív !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

nO MuSSiC...

... nO liFe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama